Menu

Najświeższe wpisy

Projektory

Warto odwiedzić

Na skróty

3M MP225a 3M MPro-150 3M Roku Streaming Projector Aaxa P1 AAXA P2 Jr. Aaxa P3 Aaxa P4X Ansilumen Brookstone HDMI pocket projector dlp link 3d ready General Imaging PJ205 Microvision ShowWX najlepsze pico projektory najlepsze projektory pico nowe projektory nowe projektory Panasonic nowy projektor okulary 3D OPTOMA Optoma PK201 Optoma PK301 Optoma PK320 projektor 3D projektor 3d-Ready projektor bliskiego pola projektor full HD projektor interaktywny projektor LED projektor WXGA projektor XGA projektory 3D projektory 3D-Ready projektory bliskiego pola projektory interaktywne projektory NEC projektory Panasonic Projektory PICO projektory Sanyo projektory Viewsonic projektor z HDMI ranking projektorów pico Samsung SP-H03 SVP PPP-03 Viewsonic 3D XGA

Linki

Hitachi CP-WU8450

W ubiegły piątek mieliśmy możliwość porównania dwóch projektorów WUXGA. Mieliśmy na krótko do dyspozycji projektory ASK-Proxima E1655U (egzemplarz prezentacyjny, jeszcze bez polskiego menu) i Hitachi CP-WU8450. Na pierwszy rzut oka ASK-Proxima jest bardzo podobny do projektora Sanyo PLC-ZM5000L. Ciekawi byliśmy, czy nowy na rynku polskim ASK-Proxima o zbliżonych parametrach zaskoczy czymś w porównaniu z Hitachi. O tym, co widzieliśmy naszym okiem, za chwilę, a póki co porównanie podstawowych parametrów.

Parametr

ASK-Proxima E1655U

CP-WU8450

Technologia

LCD

LCD

Jasność

5000 Ansi lumenów

5000 Ansi lumenów

Kontrast

2000:1

3000:1

Rozdzielczość natywna

1920×1200

1920×1200

Rozdzielczość maksymalna

2500×2000

1920×1200

Żywotność lampy

3000 godzin/4000 godzin w Eco

2500 godzin

Głośniki

2x 3,0 W

8.0W+ 8.0W

Głośność

32.0 dB

37.0 dB

Inne:

Port RS232
Futerał
Mechaniczna przesłona obiektywu
Blackboard Mode
Sieć przewodowa
Praca 24/7

Picture-in-Picture
Port RS232
Port USB
2:3 Pulldown
Mechaniczna przesłona obiektywu
Blackboard Mode
Sieć przewodowa
DICOM
Crestron RoomView™

Obraz z Hitachi po lewej, z ASK-Proxima po prawej

Obrazy z Hitachi po lewej, z ASK-Proxima po prawej

Generalnie projektory świecą bardzo podobnie, choć są pewne różnice. Sprawdzaliśmy je podłączone przewodami HDMI do odtwarzacza Bluray Yamaha, za pomocą rozdzielacza HDMI Kramera. Oba projektory miały więc to samo źródło i sygnał takiej samej jakości. Hitachi miało pełniejszą czerń – widać, było faktyczną różnicę w nominalnym kontraście. Kolejną przewagą Hitachi były bardziej naturalne i soczystsze barwy. Co prawda po „podkręceniu” ustawień w ASK-Proximie mogliśmy oglądać identyczne obrazy, jednak wymagało to trochę gmerania po przyciskach pilota. Nastawialiśmy się, że stare dobre Hitachi będzie miało same plusy, a jednak jest jedna rzecz, na której Hitachi mówiąc kolokwialnie „poległo”. Otóż, obraz wyświetlany przez Hitachi po prostu drżał i migotał, tak, jak gdyby procesor w projektorze nie dawał rady odświeżyć obrazu z odpowiednią częstotliwością. Niby drobiazg, a trzeba przyznać, że bardzo denerwujący, nawet przy krótkim oglądaniu. Efekt ten był widoczny zarówno na płynnym obrazie filmowym, na zdjęciach, jak też i na tzw. stopklatce. Na dłuższą metę wydaje się nam, że może to być uciążliwe. Z powodu krótkiego czasu prezentacji nie mieliśmy możliwości sprawdzenia większej ilości szczegółów, np. mając pracujące obok siebie dwa wielkie „pudła” trudno było ocenić faktyczną różnicę w głośności deklarowanej przez producentów. Jedno jest pewne - Hitachi może pracować głośniej z prostej przyczyny - ma mniejszą obudowę, a przy tej samej mocy lampy, co w ASK-Proxima grzeje się podobnie.

Panel przyłączeniowy w E1655U nie wygląda zbyt okazale…
Przyłącza w HItachi CPX-

w porównaniu do Hitachi CP-WU8450

Dodatkowe funkcje oferowane przez Hitachi, a niedostępne w ASK-Proxima, mogą być zaletą jedynie w przypadku ich faktycznego użytkowania. Oczywiście, znając życie będą wpisywane do SIWZ jako niezbędne po to, aby większa była sprzedaż Hitachi. Jednak naszym zdaniem, lepiej, jeśli nie będziemy korzystać z „wodotrysków” - kupić tańszy projektor ASK-Proxima E1655U. Co prawda nie znana jest jeszcze oficjalna cena detaliczna, jednak z pewnością będzie ona niższa o 20-30% od ceny Hitachi CP-WU8450. Znajdą się pewnie tacy, którzy będą z tym akapitem delikatnie mówiąc „polemizować”, ale to ich problem – każdy ma prawo do własnego zdania, szczególnie, kiedy wydaje własne pieniądze.

Brak komentarzy

Jeszcze nikt tego nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.