Menu

Najświeższe wpisy

Projektory

Warto odwiedzić

Na skróty

3M MP225a 3M MPro-150 3M Roku Streaming Projector Aaxa P1 AAXA P2 Jr. Aaxa P3 Aaxa P4X Ansilumen Brookstone HDMI pocket projector dlp link 3d ready General Imaging PJ205 Microvision ShowWX najlepsze pico projektory najlepsze projektory pico nowe projektory nowe projektory Panasonic nowy projektor okulary 3D OPTOMA Optoma PK201 Optoma PK301 Optoma PK320 projektor 3D projektor 3d-Ready projektor bliskiego pola projektor full HD projektor interaktywny projektor LED projektor WXGA projektor XGA projektory 3D projektory 3D-Ready projektory bliskiego pola projektory interaktywne projektory NEC projektory Panasonic Projektory PICO projektory Sanyo projektory Viewsonic projektor z HDMI ranking projektorów pico Samsung SP-H03 SVP PPP-03 Viewsonic 3D XGA

Linki

MotionBeam pozwala na kontrolowanie gry przy użyciu projektora

Foto: Disney Research

Projektory ruchu nie mają jeszcze reputacji doskonałych. Na ogół są one wykorzystywane do oglądania filmów lub wykorzystywane w pracy. Jednak chłopaki z grupy Fabricate Yourself , którzy opracowali możliwość stworzenia kopii swojej osoby w postaci mini-figurki z pianki z użyciem Kinecta - mają pracować nad różnymi nowymi zastosowaniami dla projektorów przenośnych.

Studenci w Carnegie Mellon University pracowali u boku Disney Research w ramach projektu o nazwie MotionBeam. Projekt MotionBeam łączy iPhone z przenośnym projektorem pico i czyni z nich najbardziej unikalny system gry jaki kiedykolwiek widziałem.

IPhony są napakowane grami, które zostały zaprojektowane specjalnie do wykorzystania projektorów jako urządzeń sterujących. Gracze mogą wchodzić w interakcje z wyświetlaną grą poprzez przesuwanie ręką projektora w górę i w dół, podobnie jak ruchów można użyć w iPhone do sterowania grą akcelerometra. Zasadniczo jest to projektor z wbudowany w smartfon. Do tej pory gry to mieszanka słodkich, dziwacznych wyścigów i miejsc w których zbiera się artefakty, wyposażonych w których są różne postacie (coś w rodzaju tego, czego można oczekiwać od Disney).

Celem MotionBeam jest stworzenie nowej platformy do gier przez rozpoczęcie “przewidywania zawartości i obiektów fizycznych w środowisku”, stosownie ze stroną projektu. Disney Research i studenci CMU wierzą również, że w ciągu kilku lat, mini projektory zostaną wbudowane w miliony urządzeń, więc MotionBeam jest dobrym przykładem tego, co może być możliwe.

Mimo, że fajnie wyglądają te gry, wydaje się nieco trudne granie i jednoczesne poruszanie iPhone’em, wyświetlany obraz skacze na ścianie i trochę być może to rozprasza - ale wyobraźcie sobie przyszłe możliwości. Gry to może być dopiero początek zastosowania tego rozwiązania. Wyobraźcie sobie wszystkie sposoby wykorzystania tej technologii: może być oddana do użytku w miejscu pracy - lub na projekty artystyczne, w tym zakresie.


Prototyp Disney’a wykorzystuje iPoda Touch 2G, laserowy projektor pico Microvision ShowWX classic i jednostkę mikrokontrolera z czujnikiem z wbudowanym żyroskopem oraz ultradźwiękowy czujnik odległości (MaxSonar) i odbiornik podczerwieni.

>Źródło: PCWorld.com, Motionbeam.com

Brak komentarzy

Jeszcze nikt tego nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.