Menu

Najświeższe wpisy

Projektory

Warto odwiedzić

Na skróty

3M MP225a 3M MPro-150 3M Roku Streaming Projector Aaxa P1 AAXA P2 Jr. Aaxa P3 Aaxa P4X Ansilumen Brookstone HDMI pocket projector dlp link 3d ready General Imaging PJ205 Microvision ShowWX najlepsze pico projektory najlepsze projektory pico nowe projektory nowe projektory Panasonic nowy projektor okulary 3D OPTOMA Optoma PK201 Optoma PK301 Optoma PK320 projektor 3D projektor 3d-Ready projektor bliskiego pola projektor full HD projektor interaktywny projektor LED projektor WXGA projektor XGA projektory 3D projektory 3D-Ready projektory bliskiego pola projektory interaktywne projektory NEC projektory Panasonic Projektory PICO projektory Sanyo projektory Viewsonic projektor z HDMI ranking projektorów pico Samsung SP-H03 SVP PPP-03 Viewsonic 3D XGA

Linki

NEC Display Solutions dodał do swojej popularnej serii M trzy nowe projektory krótkodystansowe, idealne do interaktywnych zastosowań w salach szkolnych i konferencyjnych. Wszystkie nowe modele posiadają szerokokątne obiektywy. Do projektorów dedykowany jest również specjalny zestaw interaktywny multi-pen, z którego można korzystać opcjonalnie.

NEC M352WS, M302WS i M332XS - oferują wydajne i innowacyjne funkcje ekologiczne, zamknięty mechanizm DLP, lampę o długiej żywotności oraz niskie zużycie energii. Wszystko to sprawia, że nowe projektory są praktycznie bezobsługowe i zapewniają bardzo niski koszt posiadania bez kompromisu kosztem jakości czy elastyczności. Ponadto zaawansowane możliwości multimedialne oraz opcjonalny interaktywny multi-pen zmieniają te projektory krótkodystansowe w główny element nowoczesnego środowiska edukacyjnego.

“Nowoczesne środowisko nauczania znacznie skorzystało z wprowadzenia multimedialnych pomocy naukowych, umożliwiających większe zaangażowanie i interakcję. Nowe projektory z serii M zdecydowanie ułatwiają prezentację interesujących treści uczniom, dbając również o komfort osoby prowadzącej zajęcia (nie ma efektu „oślepienia”, nie pojawia się też cień prezentera na ekranie) - powiedział Ulf Greiner, Product Line Manager Business Projectors w NEC Display Solutions Europe - „Te funkcje w połączeniu z łatwością utrzymania (brak potrzeby wymiany filtra), długą żywotnością i szerokim wyborem złączy czynią je idealnym, wszechstronnym rozwiązaniem do sal lekcyjnych i konferencyjnych.”

Projektory NEC M352WS i M302WS dysponują natywną rozdzielczością panoramiczną 1280×800 oraz jasnością, odpowiednio - 3500 i 3000 ANSI lumenów. Użytkownicy preferujący format 4:3 mogą wybrać model M332XS z rozdzielczością natywną 1024×768 i jasnością 3300 ANSI lumenów.

Wszystkie nowe modele dysponują szerokim wyborem złączy sygnałowych i sieciowych, umożliwiając nauczycielom i prezenterom łatwe pokazywanie różnych treści, włącznie z projekcją 3D. Funkcjonalność projektorów można jeszcze bardziej zwiększyć poprzez użycie opcjonalnego zestawu interaktywnego multi-pen, łącząc go  z darmowym oprogramowaniem DisplayNote Presenter, dedykowanym do prezentacji, udostępniania i współpracy na dowolnej platformie i urządzeniu.

Jednym z bardziej uciążliwych problemów podczas pracy z tablicą interaktywną jest pojawiający się cień prezentera i oślepiające światło z projektora. Krótki dystans projekcji redukuje ryzyko wystąpienia cienia i eliminuje oślepianie. W przypadku nauczycieli i osób często prowadzących prezentacje oraz pracujących z aplikacjami interaktywnymi, wymagana jest intensywna praca projektora. Dlatego niskie zużycie energii i długa żywotność lampy to bardzo istotne czynniki, zmniejszające całkowity koszt posiadania.

Dalsze ograniczenie kosztów wynika z zamkniętego mechanizmu DLP. Dzięki temu na samym chipie DMD, obiektywach, lampie i kole kolorów nie osiada pył. Eliminuje to konieczność stosowania filtra i obniża koszt utrzymania.

Zgodnie z filozofią NEC Green Vision projektory dysponują zaawansowanymi funkcjami ekologicznymi, włącznie z ustawieniami zmniejszającymi zużycie energii i wydłużającymi żywotność lampy. W trybie Eco czas pracy lampy wynosi do 8000 godzin. W automatycznym trybie ekologicznym jasność lampy jest na bieżąco dostosowywana do wyświetlanego kontentu. Ponadto nowy czujnik natężenia oświetlenia w otoczeniu automatycznie reguluje jasność w zależności od warunków oświetleniowych.

Do końca maja 2014 przy zakupie wybranych projektorów NEC (w tym nowych modeli) będzie można bezpłatnie pobrać licencję DisplayNote NEC Edition Presenter. DisplayNote pozwala użytkownikom na łączenie się, sterowanie i prezentowanie treści za pomocą tabletu lub smartfona. Opcjonalne licencje dla wielu użytkowników dają możliwość udostępniania treści innym osobom i przeprowadzania wielu scenariuszy opartych na współpracy, zarówno lokalnie, jak i poprzez chmurę. Obsługa systemów: Windows, Mac OS, Android oraz iOS sprawia, że DisplayNote to idealne rozwiązanie do zastosowań, w których każdy z uczestników dysponuje własnym urządzeniem (notebook, tablet, smartfon).

Nowy, opcjonalny interaktywny zestaw multi-pen będzie dostępny od kwietnia 2014. To rozwiązanie przemienia dowolną klasyczną powierzchnię projekcyjną w tablicę interaktywną. Cały zestaw z dwoma szybko ładującymi się penami pozwala na wykorzystywanie na tablicy interaktywnej takich gestów jak np. znane ze smartfonów „szczypanie” czy przybliżanie.

Dzięki oprogramowaniu NaViSet Administrator 2, administratorzy IT zyskują pełną kontrolę nad projektorami. Daje im to możliwość monitorowania i zarządzania wszystkimi ustawieniami poprzez sieć bezprzewodową lub tradycyjną za pomocą intuicyjnego graficznego interfejsu użytkownika i umożliwia aktualizację ustawień, tworzenie zapytań i generowanie raportów.

Dostępność

Nowe projektory krótkodystansowe z serii NEC M3 są już dostępne na rynku polskim. Projektory są objęte standardową, trzyletnia gwarancją, w tym sześciomiesięcznym (lub 1000 przepracowanych godzin, w zależności do tego, co nastąpi pierwsze) okresem gwarancyjnym na lampę. Klienci z sektora edukacyjnego mogą zarejestrować swój projektor na stronie producenta, otrzymując w ten sposób darmową gwarancję na lampę rozszerzoną do 3 lat lub 3000 godzin.

Źródło:

1 Komentarz

  1. 3declension…

    Trackback od 1conflagration — 13/01/2022 @ 02:36

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.