Menu

Najświeższe wpisy

Projektory

Warto odwiedzić

Na skróty

3M MP225a 3M MPro-150 3M Roku Streaming Projector Aaxa P1 AAXA P2 Jr. Aaxa P3 Aaxa P4X Ansilumen Brookstone HDMI pocket projector dlp link 3d ready General Imaging PJ205 Microvision ShowWX najlepsze pico projektory najlepsze projektory pico nowe projektory nowe projektory Panasonic nowy projektor okulary 3D OPTOMA Optoma PK201 Optoma PK301 Optoma PK320 projektor 3D projektor 3d-Ready projektor bliskiego pola projektor full HD projektor interaktywny projektor LED projektor WXGA projektor XGA projektory 3D projektory 3D-Ready projektory bliskiego pola projektory interaktywne projektory NEC projektory Panasonic Projektory PICO projektory Sanyo projektory Viewsonic projektor z HDMI ranking projektorów pico Samsung SP-H03 SVP PPP-03 Viewsonic 3D XGA

Linki

Co prawda premiera medialna obiektywu o najkrótszej ogniskowej dla projektorów z technologią 1-Chip DLP miała miejsce już w pierwszej połowie grudnia ubiegłego roku, jednak tę informację zamieszczamy dopiero teraz w związku z faktem zapoznania się z jego możliwościami na targach ISE2014 w Amsterdamie.

Rozwiązanie umożliwia połączenie w jednym urządzeniu zarówno technologii krótkiej ogniskowej, jak i najbardziej zaawansowanych funkcji projekcyjnych, takich jak edge blending czy korekcja geometryczna. Pozwala tym samym na wyświetlanie ogromnych obrazów w ograniczonych lub zatłoczonych przestrzeniach, takich jak dworce czy sale koncertowe.

Trzy projektory Panasonic  obiektywami ET-DLE030

Trzy projektory Panasonic obiektywami ET-DLE030

Konstrukcja obiektywu ET-DLE030 opiera się na specjalnie zaprojektowanym systemie luster, który pionowo przekierowuje światło z projektorów. W efekcie możliwe jest wyświetlenie idealnie symetrycznego, jasnego obrazu nad urządzeniem, które może zostać umieszczone w odległości jedynie 37 cm od ekranu. Dzięki temu technologia krótkiej ogniskowej, którą dotychczas dysponowały jedynie projektory przeznaczone do małych sal konferencyjnych czy wykładowych, może zostać wykorzystana także do projekcji wielkoformatowych. Nowy obiektyw Panasonic dysponuje bardzo krótkim współczynnikiem rzutu 0,38:1, co pozwala na skrócenie dystansu projekcji nawet do 60 proc. To oznacza zdecydowane ograniczenie zajmowanej przestrzeni i kosztów instalacji, a co za tym idzie większe możliwości wykorzystania urządzeń. Projektory wyposażone w nowe rozwiązanie znajdą szereg zastosowań w branży Digital Signage, podczas masowych imprez czy koncertów, a także w ruchliwych lub zatłoczonych miejscach, jak muzea czy dworce kolejowe.

..i obraz z nich uzyskany nawet z 3D

..i obraz z nich uzyskany nawet z 3D

Co więcej, nowy obiektyw pozwoli na wykorzystanie najbardziej zaawansowanych rozwiązań projekcyjnych, jak technika mappingu 3D, umożliwiająca stworzenie iluzji „ożywienia” wyświetlanych obiektów. Jednocześnie po raz pierwszy w urządzeniu wyposażonym w technologię krótkiej ogniskowej będzie można zastosować funkcję korekcji geometrycznej, która pozwala na wyświetlenie materiału wizualnego na nieregularnych, np. zakrzywionych powierzchniach, nawet wtedy, gdy widzowie będą znajdować się bardzo blisko ekranu. Dodatkowo funkcja edge bledning zapewni możliwość połączenia obrazów zarówno pionowo, jak i poziomo przy użyciu projektorów z technologią 1-Chip DLP. Do tej pory tego rodzaju rozwiązania wykorzystywane były jedynie podczas największych widowisk plenerowych. Oferowały je m.in. urządzenia Panasonic wyposażone w technologię 3-Chip DLP, które zostały zastosowane podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie, czy też trasy koncertowej Rogera WatersaThe Wall Live”, kiedy za pomocą 40 projektorów PT-DZ21KE oraz PT-DS20KE wyświetlono obrazy na ekranie o powierzchni 2 000 m2. Tymczasem nowy model ET-DLE030 pozwoli na wykorzystanie tych technologii także w przestrzeniach zamkniętych, jak muzea, teatry czy sale koncertowe.

Obiektyw ET-DLE030 można zainstalować w dostępnych na rynku projektorach wyposażonych w technologię 1- lub 3-Chip DLP. Rozwiązanie jest kompatybilne między innymi z urządzeniami Panasonic z serii DZ770, DZ680 czy DW740.

- Wymienny obiektyw ET-DLE030 wykorzystuje te same funkcje co najbardziej zaawansowane urządzenia, stosowane dotychczas podczas ogromnych, spektakularnych widowisk. Teraz, dzięki prezentowanemu rozwiązaniu, ten sam efekt trójwymiarowej ożywionej prezentacji, będzie można osiągnąć także podczas projekcji w ograniczonych przestrzeniach. Co więcej, dzięki technologii krótkiej ogniskowej, obiektyw pozwoli na znaczne ograniczenie miejsca potrzebnego do instalacji sprzętu i związanych z nią kosztów - mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager z Panasonic.

Obiektyw ET-DLE030 jest dostępny w sprzedaży u Autoryzowanych Partnerów Panasonic w cenie 26 313 zł netto. Więcej informacji na temat systemów wizualnych Panasonic znajduje się pod adresem: http://business.panasonic.pl/systemy-wizualne/

Źródło: Panasonic

Foto: Ansilumen.pl

1 Komentarz

  1. 2inroads…

    Trackback od 3deutsche — 13/01/2022 @ 03:38

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.