Menu

Najświeższe wpisy

Projektory

Warto odwiedzić

Na skróty

3M MP225a 3M MPro-150 3M Roku Streaming Projector Aaxa P1 AAXA P2 Jr. Aaxa P3 Aaxa P4X Ansilumen Brookstone HDMI pocket projector dlp link 3d ready General Imaging PJ205 Microvision ShowWX najlepsze pico projektory najlepsze projektory pico nowe projektory nowe projektory Panasonic nowy projektor okulary 3D OPTOMA Optoma PK201 Optoma PK301 Optoma PK320 projektor 3D projektor 3d-Ready projektor bliskiego pola projektor full HD projektor interaktywny projektor LED projektor WXGA projektor XGA projektory 3D projektory 3D-Ready projektory bliskiego pola projektory interaktywne projektory NEC projektory Panasonic Projektory PICO projektory Sanyo projektory Viewsonic projektor z HDMI ranking projektorów pico Samsung SP-H03 SVP PPP-03 Viewsonic 3D XGA

Linki

Wzrost sprzedaży projektorów osobistych i 3D-Ready szczególnie w krajach BRIC

Według jednego z opublikowanych raportów znanych na całym świecie ekspertów badających rynek projektorów z Pacific Media Associates (PMA), światowy rynek projektorów wzrósł o 13% w 3 kwartale 2011 w porównaniu z analogicznym kwartałem poprzedniego roku.

PMA podzieliło przemysł projektorowy na trzy zakresy jasności, każda przeznaczona do innego typu klientów kupujących i aplikacji: New Era, mainstream i high-end.

Grupa Nowa Era jest rozumiana jako projektory osobiste, wysoce mobilne wyświetlacze zasilane niezależnie. W trzecim kwartale sprzedaż projektorów osobistych i pico skoczył o 30% patrząc rok do roku. W tej kategorii jest ponad 15 marek, projektory znalazły się w wielu gospodarstwach domowych , a poziom jasności w tym segmencie wzrósł do 500 lumenów i pojawiły się modele w pełni funkcjonalne z dużą ilością wejść, które mogą być też używane w biznesie..

W kategorii Mainstream (500-4999 ansilumenów), wzrost rok do roku okazał pozytywny w trzecim kwartale w związku z kontynuacją wzrostu sprzedaży w krajach BRIC i dzięki ostremu odbiciu w większości krajów Europy Wschodniej. W trzecim kwartale odnotowano również wiele niespodzianek w kilku krajach, Australii, Francji, Korei, Hiszpanii i Szwajcarii- - gospodarcza niepewność, słabe wskaźniki zaufania i oszczędność korporacji, agencji rządowych i budżety edukacji w dalszym ciągu mają wpływ na popyt w najbardziej rozwiniętych krajach na całym świecie.

Wśród głównych segmentach produktów, projektory interaktywne i bliskiego pola (ultra-short-throw) w dalszym ciągu wyprzedzają całość rynku zarówno jeśli chodzi o ilość, jak i na podstawie przychodów. Coraz większa ilość producentów wchodzi do tej niszy rynkowej, proponując na rynku interaktywnym dodatkowe moduły i pakiety. W trzecim kwartale br. wprowadzono również wiele nowych projektorów 3D-Ready w cenach podobnych do modeli 2D. Ponieważ pojawiło się więcej produktów 3D, na świecie sprzedaż projektorów 3D-ready wg prognoz wyniesie w tym roku około 2,5 mln sztuk.

Sprzedaż projektorów High-End (powyżej 5000 ansilumenów) wciąż wyprzedzała cały rynek. W tym kwartale na całym świecie liczba instalacji D-cinema przekroczyła 60.000. W tradycyjnym rynku projektorów super jasnych, nieubłaganie zmiany w dalszym ciągu idą w kierunku rozwoju szerokokątnych modeli WXGA i WUXGA, szczególnie na rynkach rozwiniętych. Sprzedaż modeli high-end była skoncentrowana w krajach rozwijających się bardziej na projektorach o standardowych rozdzielczościach.

Źródło: PMA

Brak komentarzy

Jeszcze nikt tego nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.