Menu

Najświeższe wpisy

Projektory

Warto odwiedzić

Na skróty

3M MP225a 3M MPro-150 3M Roku Streaming Projector Aaxa P1 AAXA P2 Jr. Aaxa P3 Aaxa P4X Ansilumen Brookstone HDMI pocket projector dlp link 3d ready General Imaging PJ205 Microvision ShowWX najlepsze pico projektory najlepsze projektory pico nowe projektory nowe projektory Panasonic nowy projektor okulary 3D OPTOMA Optoma PK201 Optoma PK301 Optoma PK320 projektor 3D projektor 3d-Ready projektor bliskiego pola projektor full HD projektor interaktywny projektor LED projektor WXGA projektor XGA projektory 3D projektory 3D-Ready projektory bliskiego pola projektory interaktywne projektory NEC projektory Panasonic Projektory PICO projektory Sanyo projektory Viewsonic projektor z HDMI ranking projektorów pico Samsung SP-H03 SVP PPP-03 Viewsonic 3D XGA

Linki

Relacja ISE2014 - Epson

16 of marzec 2014

Stoisko Epsona chciałem odwiedzić z dwóch powodów: po pierwsze jest to jeden z wiodących producentów projektorów, po drugie już przed targami Epson reklamował swój projektor interaktywny sterowany palcem (o czym już pisałem wcześniej). Stoisko Epsona było jak zwykle dość spore i zobaczyć na nim można było oprócz wspomnianego EB-595wi także inne nowości: interaktywne projektory EB-1400wi, EB1410wi oraz nową linię projektorów instalacyjnych EB-G6000.

Z lewej projektor Epson, z prawej Benq

Oczywiście Epson konsekwentnie trzymając się swojej strategii marketingowej pokazywał „wyższość” swoich projektorów 3LCD nad projektorami DLP konkurencji. Na specjalnie zaaranżowanym ekranie można było zobaczyć porównanie Epsona z projektorem Benq (oczywiście z zaklejonymi oznaczeniami marki i modelu). Cóż, jak to mówią, „nie ładne to co ładne, tylko , co się komu podoba”. Kwestia wyższości Epsona jest wg mnie mocno dyskusyjna.

Co prawda oczywiście kolory wyświetlane przez projektor z lewej strony (Epson) były oczywiście znacznie lepsze (darmowe kolory w LCD), to kwestia dwukrotnie jaśniejszego obrazu nie jest już tak jednoznaczna. Była co prawda widoczna pewna różnica, natomiast nie mam pewności czy wynikała ona tylko i wyłącznie z różnicy między zastosowanymi w obu projektorach technologiami , czy też np. z „odpowiedniego” ustawienia parametrów obrazu, czy też różnicy w stanie żarówek lub jasnościach obu urządzeń, itp., itd. Różnica faktycznie była, jednak nie była tak drastyczna, jak reklamował ją Epson.

Przejdźmy zatem do projektora EB-595wi, który Epson reklamował przed targami w Amsterdamie jako nowinkę techniczną. Urządzenie działa fajnie, ładnie świeci, wygodnie się je obsługuje. Było pokazywane w kilku miejscach stoiska w różnych potencjalnych zastosowaniach: a to jako tradycyjna tablica interaktywna, a innym razem jako narzędzie na desce kreślarskiej projektanta.

Epson EB595wi wykorzystany jako tradycyjna tablica interaktywna

Epson EB595wi wykorzystany jako deska kreślarska

Fajne, wygodne w obsłudze, z pewnością przyjmie się na rynku. Wyglądało na wyjątkowe, do momentu odwiedzenia stoisk konkurencji…. Jak się okazało, tuż obok Benq prezentował również swoje projektory fingertouch, a później widziałem je jeszcze w Hitachi.

W tym miejscu należy przypomnieć, iż idea projektorów sterowanych palcem nie jest taka nowa i nie wymyślili jej producenci, którzy prezentowali w tym roku projektory na targach ISE 2014. Otóż zasadę skanowania obrazu z projektora i jego sterowania za pomocą palca wymyśliły firma Funai wraz z Nippon Signal już w 2009 roku. Swoje rozwiązanie prezentowały na targach CEATEC JAPAN 2009 w październiku 2009 roku.

Epson EB-G6800 wyświelta prezentację o HDBaseT

Epson EB-G6800 wyświelta prezentację o HDBaseT

Seria EB-G6000 to nowe urządzenia instalacyjne Epsona o rozdzielczościach XGA, WXGA i WUXGA i jasnościach w zakresie 4500-7000 Ansilumenów w obudowie o masie mniejszej niż 10 kg (w sumie 8 modeli). Wszystkie modele mają zaimplemontowane funkcje projekcji na krzywych i sferycznych powierzchniach oraz możliwość korygowania i obracania każdego narożnika obrazu oddzielnie. Ponadto są przystosowane do pracy 360 stopni, co sprawia, że nie ma dla nich różnicy, czy wyświetlają na suficie, podłodze lub na ścianie. Z nowinek technicznych – są wyposażone w złącze HDBaseT.

1 Komentarz

  1. 2querulous…

    Trackback od 2supervisors — 13/01/2022 @ 01:49

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.