Menu

Najświeższe wpisy

Projektory

Warto odwiedzić

Na skróty

3M MP225a 3M MPro-150 3M Roku Streaming Projector Aaxa P1 AAXA P2 Jr. Aaxa P3 Aaxa P4X Ansilumen Brookstone HDMI pocket projector dlp link 3d ready General Imaging PJ205 Microvision ShowWX najlepsze pico projektory najlepsze projektory pico nowe projektory nowe projektory Panasonic nowy projektor okulary 3D OPTOMA Optoma PK201 Optoma PK301 Optoma PK320 projektor 3D projektor 3d-Ready projektor bliskiego pola projektor full HD projektor interaktywny projektor LED projektor WXGA projektor XGA projektory 3D projektory 3D-Ready projektory bliskiego pola projektory interaktywne projektory NEC projektory Panasonic Projektory PICO projektory Sanyo projektory Viewsonic projektor z HDMI ranking projektorów pico Samsung SP-H03 SVP PPP-03 Viewsonic 3D XGA

Linki

Relacja z ISE2014 - Sony

23 of luty 2014

Projekcja z projektorów SONY z edge blendingiem

Projekcja z projektorów SONY SRX-615 z edge blendingiem

Podczas targów ISE 2014 firma Sony zaprezentowała nowe projektory 3LCD – cztery z obiektywami o krótkiej i pięć o ultrakrótkiej ogniskowej, które zostały wprowadzone do serii S. Jako że zostały one stworzone z myślą o sektorze edukacyjnym, producent skoncentrował się na wysokiej jakości, ale też na tym, by były atrakcyjne pod względem ekonomicznym, jak i proste w obsłudze. Seria S oferuje dłuższą żywotność lamp na poziomie 10 000 godzin (w przypadku modeli Short Throw) i 8 000 godzin (dla urządzeń Ultra Short Throw). Zapewnia przy tym znakomitą jakość obrazu i kolory o jasności 2600-3200 lumenów.

Jeden z nowych projektorów Sony serii S w akcji

Jeden z nowych projektorów Sony serii S w akcji

Oferta obejmuje cztery nowe modele bliskiego pola (VPL-SW235, VPL-SW225, VPL-SX235 i VPL-SX225) oraz pięć projektorów o ultra bliskiego pola (VPL-SW630, VPL-SW620, VPL-SX630, VPL-SW630C i VPL-SW620C). Nowe projektory Sony idealnie sprawdzają się w mniejszych klasach szkolnych i salach konferencyjnych. Urządzenia mogą wyświetlać obraz w wysokiej rozdzielczości o przekątnej sięgającej ok. 2m na tablicach suchościeralnych, ścianach lub dowolnych białych powierzchniach już z odległości ok. 44 cm (XGA Ultra Short Throw) i 75 cm (XGA Short Throw). Oferowane przez Sony projektory 3LCD z obiektywem o krótkiej ogniskowej zapewniają znakomitą jakość obrazu i jasność kolorów na poziomie 2600-3200 lm, co gwarantuje naturalne, żywe barwy. Urządzenia są wyposażone nie tylko w lampy cechujące się dłuższą żywotnością, ale także w liczne funkcje dodatkowe, w tym rozwiązania przyjazne dla środowiska i obniżające całkowity koszt użytkowania (TCO). Tryb ekologiczny automatycznie wyłącza lampę po 10 minutach bez sygnału wejściowego, natomiast funkcja automatycznego przyciemniania ogranicza jasność, aby zaoszczędzić energię i wydłużyć żywotność lamp.

Modele VPL-SW630C i VPL-SW620C oferują rozszerzone funkcje interaktywne, w tym możliwość pisania dwoma piórami jednocześnie i automatyczną kalibrację, a także dodatkowe, zaawansowane narzędzia edukacyjne. Dzięki temu uczniowie i nauczyciele mogą wydajniej ze sobą współpracować. Wszystkie modele z serii S można podłączyć bezprzewodowo do komputera PC (Windows lub Mac) lub tabletu (iOS lub Android). Projektory Short Throw z serii S (VPL-SX225, VPL-SX235 i VPL-SW225, VPL-SW235) będą dostępne od kwietnia 2014 r., natomiast modele Ultra-Short Throw (VPL-SX630, VPL-SW626, VPL-SW620C, VPL-SW630, VPL-SW630C) pojawią się na rynku w maju 2014 r.

Projektor Sony serii C

Projektor Sony serii C

Oprócz nowych modeli serii S, Sony pokazywało modele wszystkich serii projektorów.

Projektor Sony serii D

Projektor Sony serii D

Projektor Sony serii E

Projektor Sony serii E

Projektor Sony serii F

Projektor Sony serii F

Uwagę odwiedzających przyciągały dynamiczne obrazy przedstawiające kolejkę górską, wyświetlane na gigantycznym wyświetlaczu w kształcie łuku za pomocą trzech projektorów laserowych VPL-FHZ55, z wykorzystaniem technologii łączenia brzegów. (egde blendingu).

Projektory laserowe FHZ55 .....

Projektory laserowe FHZ55 .....

i obraz z nich na wycinku walca

i obraz z nich na wycinku walca

Sony prezentowało również projektor nowej generacji SRX-T615, którego premiera miała miejsce podczas targów IBC2013. Ważną zaletę tego modelu stanowi funkcja łączenia obrazów 4K z pary projektorów w jeden obraz przeznaczony do wyświetlenia na wielkoformatowym ekranie. Poza sprzętową rozdzielczością 4K urządzenie odznacza się dużą jasnością i kontrastem, wiernością odwzorowania barw i jednorodnością wyświetlanego obrazu. Można je z powodzeniem wykorzystywać wszędzie tam, gdzie pierwszorzędne znaczenie ma uniwersalność i zaawansowane możliwości w parkach rozrywki, muzeach i innych miejscach stanowiących atrakcje turystyczne. Właśnie dwa projektory SRX-T615 wykorzystane były do symulacji i wizualizacji w standardzie 4K — wyświetlały oszałamiające obrazy w wielkim rozmiarze, z zachowaniem najmniejszych detali.

Na targach można było obejrzeć laserowy projektor 3LCD VPL-FHZ55 o rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200), który już podbił rynek projektorów dla sektora edukacji i dla dużych firm. Połączenie technologii BrightEra ze źródłem światła o natężeniu 4000 lumenów daje mu pierwsze miejsce pod względem jasności wśród wszystkich urządzeń tego typu. Model ten jest powszechnie uważany za najlepszy produkt w tej kategorii w Europie. Może on pracować bez konserwacji przez 20 000 godzin, co ma szczególnie znaczenie dla ośrodków edukacyjnych i dużych firm, w których projektory są używane po wiele godzin dziennie.

Przedstawiając wizję dotyczącą targów ISE 2014 i przyszłości, dyrektor ds. prezentacji i komunikacji Damien Weissenburger powiedział:

Chcemy, aby firma Sony była uniwersalnym dostawcą urządzeń audio-wideo. Dostarczanie kompletnych rozwiązań to klucz do naszej działalności. Stale inwestujemy w nowatorskie rozwiązania, by móc zapewniać najlepsze rozwiązania na rynku.

Źródło: Sony

Foto: Ansilumen.pl

Brak komentarzy

Jeszcze nikt tego nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.