Menu

Najświeższe wpisy

Projektory

Warto odwiedzić

Na skróty

3M MP225a 3M MPro-150 3M Roku Streaming Projector Aaxa P1 AAXA P2 Jr. Aaxa P3 Aaxa P4X Ansilumen Brookstone HDMI pocket projector dlp link 3d ready General Imaging PJ205 Microvision ShowWX najlepsze pico projektory najlepsze projektory pico nowe projektory nowe projektory Panasonic nowy projektor okulary 3D OPTOMA Optoma PK201 Optoma PK301 Optoma PK320 projektor 3D projektor 3d-Ready projektor bliskiego pola projektor full HD projektor interaktywny projektor LED projektor WXGA projektor XGA projektory 3D projektory 3D-Ready projektory bliskiego pola projektory interaktywne projektory NEC projektory Panasonic Projektory PICO projektory Sanyo projektory Viewsonic projektor z HDMI ranking projektorów pico Samsung SP-H03 SVP PPP-03 Viewsonic 3D XGA

Linki

Targi ISE2010 w Amsterdamie

21 of marzec 2010

Na targach ISE 2010 w Amsterdamie prawie każdy liczący się producent projektorów przedstawiał nowości z grupy projektorów 3D Ready. Przedstawimy Państwu niektóre z nich.

1. SHARP

Stoisko SHARP było w tym roku nastawione głównie na promocję nowej serii monitorów LCD. Nowa linia monitorów firmy Sharp do zastosowań profesjonalnych, zaprezentowana na targach ISE 2010, z pewnością wzbudzi zainteresowanie całej branży. Sharp jest pierwszym producentem LCD prezentującym 60-calowy monitor (152- centymetrowy). Dalsze trzy nowe produkty podkreślają rolę firmy Sharp w rynkowym segmencie ekranów 52, 47 i 42-calowych. Modele PN-E601, PN-E521, PN-E471 i PN-E421 łączą w sobie doskonałą jakość obrazu ze zmniejszonym zużyciem energii, niezwykle wąską ramą i niższą wagą w porównaniu ze swoimi poprzednikami. Ekrany są zaprojektowane do nieprzerwanej pracy 24 godziny na dobę, a fakt, że nie posiadają chłodzącego wiatraka gwarantuje bezgłośną pracę. Nowe modele zostaną oficjalnie wprowadzone na rynek europejski w marcu 2010 roku
Choć projektory SHARP nie były na stoisku specjalnie promowane i pokazywane, to w gablocie znalazło się miejsce dla projektora 3D ready. Co prawda nie można było zobaczyć, jak świeci, jednak był.

Główną atrakcją stoiska było oczywiście monitor 108″ LB-1085 z przystawką , która reagowała na ruchy ludzi stojących przed monitorem. Rozwiązanie takie umożliwiało wybór motywu wyświetlanego na monitorze, jak również obracanie i zmianę wielkości wyświetlanych elementów.

Można było również zobaczyć ścianę zbudowaną z 5 monitorów nowej serii:

2. Samsung

Trzeba przyznać, iż stoisko Samsunga było jednym z okazalszych. Firma promowała przede wszystkim monitory LCD, zarówno tradycyjne, jak i 3D. Prezentowane były zarówno monitory 3D umożliwiające oglądanie obrazu bez okularów:

jak, też i te, które współpracują z okularami migawkowymi, np. firm NVIDIA lub Xpand:

Na swoim stoisku Samsung prezentował również całe portfolio projektorów multimedialnych:

Z ciekawostek prezentowanych przez Samsunga, trzeba zwrócić uwagę na projektor, z wbudowaną wskazówką ekranową, dzięki której sam projektor umożliwia pracę w trybie interaktywnym (wskazówka zapewnia obsługę programów komputerowych). To rozwiązanie wydaje się ciekawe, gdyż eliminuje zakup drogiej bądź, co bądź tablicy interaktywnej, a zapewnia tę samą funkcjonalność przy zakupie tylko i wyłącznie samego projektora:

Kolejną ciekawostką, tym razem z zakresu gadżetów, jest nowy projektor H03, który z pewnością będzie konkurencją dla PICO Optomy:

Zapewnia on przyzwoitą jakość obrazu o przekątnej do 30″ w zupełnie zaciemnionym pomieszczeniu. No i te gabaryty. Oczywiście zastosowano tu diodę LED, która zapewnia żywotność na poziomie 30000 godzin. Urządzenie posiada jasność 30 lumenów i waży zaledwie 200g. Wbudowana bateria pozwala na obejrzenie całego filmu - nawet do dwóch godzin bez zasilania. Projektor ma się pokazać na rynku europejskim na początku wiosny. Ciekawe tylko, ile będzie to cacko kosztować?

W swojej ofercie również i Samsung posiada już projektory 3D ready, co można było zobaczyć na jesgo stoisku w Amsterdamie:

3. VIVITEK

Na swoim stoisku firma VIVITEK pokazywała m.in. projektor ledowy full HD H5085 HD. Był on zainstalowany w specjalnej wyciemnionej kabinie imitującej kino.

4. TOSHIBA

Toshiba, która niedawno wycofała się z produkcji projektorów, na swoim stoisku promowała technologię wyświetlaczy LED:

5. PROJECTIONDESIGN

Stoisko ProjectionDesign bylo również badzo okazałe. Prezentowano na nim projekcje stereoskopowe 3D zarówno aktywne z jednego projektora, jak i pasywne  - z dwóch urządzeń równolegle.

Zestaw do projekcji stereoskopowych oparty na dwóch projektorach ProjectionDesign.

6. OPTOMA

Optoma na swoim stoisku prezentowała całą gamę modeli, nas zainteresował projektor instalacyjny EX-765:

Projektor EX-765 posiada jasność 4000 ansi lumenów i kontrast 2500:1. Przy takiej jasności - osiągnięcie poziomu głośności pracy projektora na poziomie 28-30 dB należy uznać za bardzo dobry wynik. Projektor ma solidną obudowę i nadaje się z powodzeniem do podwieszenia pod sufitem w sali konferencyjnej.

1 Komentarz

  1. [...] Więcej informacji o targach ISE 2010 na http://www.ansilumen.pl [...]

    Pingback od Cztery nowe monitory do zastosowań profesjonalnych firmy Sharp zadebiutowały na ISE 2010 w Amsterdamie | Wideoprojektory — 25/03/2010 @ 23:53

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.