Menu

Najświeższe wpisy

Projektory

Warto odwiedzić

Na skróty

3M MP225a 3M MPro-150 3M Roku Streaming Projector Aaxa P1 AAXA P2 Jr. Aaxa P3 Aaxa P4X Ansilumen Brookstone HDMI pocket projector dlp link 3d ready General Imaging PJ205 Microvision ShowWX najlepsze pico projektory najlepsze projektory pico nowe projektory nowe projektory Panasonic nowy projektor okulary 3D OPTOMA Optoma PK201 Optoma PK301 Optoma PK320 projektor 3D projektor 3d-Ready projektor bliskiego pola projektor full HD projektor interaktywny projektor LED projektor WXGA projektor XGA projektory 3D projektory 3D-Ready projektory bliskiego pola projektory interaktywne projektory NEC projektory Panasonic Projektory PICO projektory Sanyo projektory Viewsonic projektor z HDMI ranking projektorów pico Samsung SP-H03 SVP PPP-03 Viewsonic 3D XGA

Linki

Poniżej przedstawiamy tłumaczenie testu projektora pico SP-H03 firmy SAMSUNG. Projektory kategorii PICO wg ocen specjalistów z branży mają być najbardziej rozwijającą się kategorią projektorów. Tym bardziej jest to ciekawe. Oryginał testu autorstwa Jim’a Martina dostępny jest na IT PRO. Zachęcamy do zapoznania się poniżej:

Większość projektorów kieszonkowych, które widzieliśmy do tej pory miało poważne wady, które uniemożliwiły nam rekomendowanie ich. Jednak ostatnia próba Samsunga, która ma rozmiar i ciężar zbliżony do kostki Rubika, robi duży krok do stwierdzenia, że projektor pico może być poważną alternatywą.

W przeciwieństwie do jego konkurencji, SP-H03 wyposażony jest w baterię. Oznacza to, że nie potrzebują drugiego zasilacza, jeśli podczas prezentacji podpiąłeś go do laptopa. Baterii działa około dwóch godzin, więc powinno to wystarczyć na co najmniej kilka spotkań, zanim będziesz musiał podłączyć zasilacz.

Kolejną atrakcją jest wbudowany odtwarzacz multimedialny, co oznacza, że nie trzeba nawet laptopa, żeby pokazać slajdy z PowerPointa lub wyświetlić kilka zdjęć lub wideo. Wbudowany głośnik o mocy 1W mono jest zaskakująco głośny i wystarczająco dobry dla krótkich filmików prezentacyjnych, ale raczej nie chciałbyś z niego korzystać podczas film pełnometrażowego. Odtwarzacz multimedialny, ma dział muzyki, ale niewiele osób będzie z tego korzystać.

Tak samo, jak PowerPoint, SP-H03 obsługuje szeroki zakres formatów w tym DOC, XLS i PDF (plus warianty pakietu Office 2007), ale , co dziwnie nie nie odtworzymy RTF. Do tego jeszcze, może obsługiwać wiele formatów wideo, w tym MKV, M4V i MP4. Odtworzyliśmy na nim niektóre z naszych plików testowych MP4, ale innych formatów nie próbowaliśmy. Choć nie będziesz musiał ponownie zakodować wideo dla SP-H03, będzie musiał zmienić rozmiar zdjęcia, gdyz projektor nie radzi sobie z JPEGami o szerokości ponad 1200 pikseli.

Interfejs odtwarzacza multimedialnego wygląda na łatwy do obsługi, może także odtwarzać pliki z kart pamięci micro SD do 16 GB i pamięci USB o dowolnym rozmiarze. Niestety, co dziwne, nie obsługuje przenośnych dysków twardych USB. Nasz testowy dysk odmówił pracy w ogóle. Natomiast jeżeli podłączyliśmy do SP-H03zasilacz, nawet wtedy, to udało się nam wgrać tylko kilka pierwszych sekund filmu.

Zarówno odtwarzanie filmów, jak i PowerPointa są użytecznymi funkcjami, ale inne przeglądarki dokumentów są prawie trik. Domyślnie widzom pokazano całe strony, jest to trudne do powiększania i przesuwania strony w celu uzyskania czytelnego tekstu. Nie pomaga również brak pilota.

Problematyczny jest panel dotykowy na górze projektora. Są wszystkie przyciski, lecz niewidoczne, dopóki ich nie dotkniesz. Po dotknięciu zapala się podświetlenie, ale palec wciąż nie ma możliwości wyczucia poszczególnych przycisków sterujących, a jednocześnie oczy skupiają się na informacji na ekranie. Fizyczne przyciski byłyby o wiele bardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Jakość obrazu jest nieco lepiej niż oczekiwaliśmy, choć wciąż daleko od tego do projektora w pełnym rozmiarze. Rozdzielczość panoramiczna 854×480 jest nie tylko niska, ale również nie jest standardową rozdzielczością w Windows. Po podłączeniu laptopa za pomocą VGA, będziesz musiał zadowolić się 800×600, który sprawia, że tekst wygląda na rozmyty i może niekiedy się „posypać” z powodu zmiany proporcji obrazu. Dziwne rozdzielczości będą lepiej pasować do high-endowych smartfonów Android, ale z tych modeli z portów wyjścia wideo, prawie wszystkie mają porty mikro HDMI, więc nie będzie możliwości połączyć się z niemającym HDMI SP-H03.Kolory są dość realistyczne, a kontrast możliwy do zaakceptowania. Jak widzieliśmy w innych projektorach kieszonkowych, to niemożliwe, by uzyskać perfekcyjną jakość obrazu na całym ekranie - kiedy na góra jest w centrum zainteresowania, dół i rogi są nieco rozmyte, gdy środek jest ostry.

Dioda LED ma moc 30 ANSI lumenów, co oznacza, że projekt daje nieco większy obraz niż większość rywali w podobnych warunków oświetleniowych otoczenia. Z małych rozmiarów w normalnych warunkach oświetlenia biurowego można powiększyć obraz do ok. 60 cali (1,5 m),ale wymaga to przygaszenia świateł. Do osiągnięcia jest ekran wielkości 84 cale (2,13m), ale w zupełnej ciemności.

Projektor nie ma korekcji zniekształceń trapezowych, więc będzie trzeba albo ustawić SP-H03 prostopadle do ekranu, lub przyzwyczaić się co przekrzywionego obrazu. Odłączany akumulator ma standardowy gwint do statywu, ale niestety statywu nie ma w zestawie. Jeśli chcesz wyświetlać z innych urządzeń, jest wejście composite wideo, plus wejście słuchawkowe stereo. Jest też wejście VGA, ale port nie jest standardowej wielkości, a zatem wymaga zastosowania dołączonych adapterów.

Obecnie istnieje dość szeroki wybór projektorów przenośnych pico, ale Samsung SP-H03 jest jednym z najlepszych. Nie jest idealnym rozwiązaniem, ale jest to dość cichy, może pokazać, filmy i slajdy programu PowerPoint bez konieczności użycia innego urządzenia, i do tego nie jest zbyt drogi. Baterii oznacza, że naprawdę może działać jako autonomiczne urządzenie, które jest idealnym, jeśli chcesz przyjść na spotkanie i przedstawić prezentację natychmiast. Kiedy zakończysz prezentację, możesz go użyć do oglądania filmów na dużym ekranie w swoim pokoju hotelowym. Tak długo, jak nie chcesz robić niczego innego, jest to dobry wybór.

Ocena: 5

Podsumowanie
Choć nie jest doskonały, to Samsung SP-H03 jest to najlepszy projektor Pico, jaki widzieliśmy do tej pory. Jeśli masz zamiar używać go do prezentacji PowerPoint, pamiętaj, że nie ma pilota wewnętrznego odtwarzacza multimedialnego.

Wreszcie projektor kieszonkowy, który warto kupić.

P.s.

Mieliśmy okazję zobaczyć ten projektor już prawie rok temu na ISE2010.

Cena tego modelu w polskich sklepach waha się w granicach 1000-1200 złotych.

Jak się sprawuje Samsung SP-H03, można zobaczyć tutaj:

Komentarze: 3

  1. [...] sprzętu gospodarstwa domowego i sprzętu komputerowego, takich jak Philips, Toshiba, Acer i Samsung wprowadziły do swojej oferty projektory [...]

    Pingback od Rok 2010 był świetny dla projektorów kieszonkowych i Pico | Ansilumen — 15/02/2011 @ 00:26

  2. [...] 6. Optoma PK101 (179 dolarów) 7. 3M MPro-120 (198 dolarów) 8. Optoma PK102 (209 dolarów) 9. Samsung SP-H03 (327 [...]

    Pingback od Najlepiej sprzedające się projektory pico | Ansilumen — 21/03/2011 @ 13:31

  3. [...] Samsung SP-H03 ($ 281, # 3457) [...]

    Pingback od Najlepiej sprzedające się pico projektory - aktualizacja (lipiec 2011) | Ansilumen — 04/07/2011 @ 00:27

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.