Menu

Najświeższe wpisy

Projektory

Warto odwiedzić

Na skróty

3M MP225a 3M MPro-150 3M Roku Streaming Projector Aaxa P1 AAXA P2 Jr. Aaxa P3 Aaxa P4X Ansilumen Brookstone HDMI pocket projector dlp link 3d ready General Imaging PJ205 Microvision ShowWX najlepsze pico projektory najlepsze projektory pico nowe projektory nowe projektory Panasonic nowy projektor okulary 3D OPTOMA Optoma PK201 Optoma PK301 Optoma PK320 projektor 3D projektor 3d-Ready projektor bliskiego pola projektor full HD projektor interaktywny projektor LED projektor WXGA projektor XGA projektory 3D projektory 3D-Ready projektory bliskiego pola projektory interaktywne projektory NEC projektory Panasonic Projektory PICO projektory Sanyo projektory Viewsonic projektor z HDMI ranking projektorów pico Samsung SP-H03 SVP PPP-03 Viewsonic 3D XGA

Linki

Zapowiedzi ISE2015- Sony

10 of grudzień 2014

Sony rozwija wizję „Beyond Definition” na targach ISE 2015

Podczas targów ISE 2015 w Amsterdamie Sony przedstawi plany rozwoju wizji „Beyond Definition”. Firma pokaże między innymi, jak innowacyjne technologie laserowe i 4K ułatwiają odwoływanie się do odczuć i emocji widzów oraz dostarczanie im niezapomnianych wrażeń, motywujących do działania. Zwiedzający ekspozycję Sony będą mogli poznać sprzęt audiowizualny, rozwiązania do komunikacji oraz profesjonalne monitory — między innymi pierwszy na świecie laserowy projektor 4K do wyświetlania z ultrabliskiej odległości oraz projektor łączący technologię 3LCD ze źródłem światła o natężeniu 7000 lumenów. Na wystawie znajdzie się także zmodernizowany system prezentacyjny vision Presenter.

W przygotowanej „strefie wrażeń” będzie można z bliska przyjrzeć się niektórym rozwiązaniom 4K Sony — między innymi projektorowi z laserowym źródłem światła VPL-GTZ1, przeznaczonemu do projekcji z bardzo małej odległości.

Najlepsza na rynku technologia laserowa i rozwiązania 4K
Na tegorocznych targach firma Sony planuje zaprezentować swoje najnowsze, innowacyjne produkty, które przesuwają granice możliwości w dziedzinie projekcji laserowej i technologii 4K:

System vision Presenter: to intuicyjne w użyciu narzędzie do prezentacji pozwala połączyć na jednym ekranie różnorodne materiały — filmy wideo, obrazy i prezentacje PowerPoint® — i tworzyć efektowne, dynamiczne prezentacje, które obsługuje się jednym palcem. Najnowsza wersja systemu vision Presenter w pełni wykorzystuje tę uniwersalność, a przy tym jest jeszcze bardziej funkcjonalna i prostsza w użyciu. Najnowsze możliwości to między innymi:
- Możliwość podglądu materiałów i kopiowania zawartości ekranów innych urządzeń
- Obsługa sygnałów z HDCP: Blu-Ray, PS4, Miracast, Chromecast i Apple TV-Airplay
- Bezpośrednia transmisja obrazu wideo H.264 z wykorzystaniem protokołu IP i sterowane przez IP połączenie z najnowszą kamerą PTZ Sony SRG-300SE
- Obsługa różnych konfiguracji ekranów, zwiększająca elastyczność przy tworzeniu rozwiązań: pojedynczy ekran, ekran 4K, dwa ekrany, łączenie obrazów z wielu projektorów, trzy ekrany, a także wyjście na dodatkowy monitor umożliwiające nagrywanie lub transmisję strumieniową prezentowanego materiału
- Większa ilość obsługiwanych formatów plików i funkcji interaktywnych: powiększanie, wybór strefy, komentarze i modyfikowanie widoku porównawczego

Demonstrowany na targach ISE system vision Presenter będzie wyświetlał obraz z projektorów WUXGA i WXGA na trzech ekranach, w tym materiały wideo z wielu wejść. Sony zaprezentuje także możliwości zdalnego udostępniania obrazu z systemu.

Bezobsługowe projektory laserowe 3LCD: zaprojektowane do pracy w salach konferencyjnych i lekcyjnych, nowe projektory laserowe 3LCD VPL-FH700LVPL-FHZ55 nie wymagają konserwacji nawet przez 20 000 godzin pracy. FHZ700L to najjaśniejszy projektor laserowy na świecie*, ze źródłem światła o natężeniu 7000 lumenów. Model ten doskonale nadaje się do użytku komercyjnego w dużych obiektach, na przykład placówkach edukacyjnych, przedsiębiorstwach czy muzeach. Oba modele mają rozdzielczość 1920 x 1200 (WUXGA), są wyposażone w system szybkiego włączania i wyłączania, możliwość instalacji pod dowolnym kątem, technologię łączenia obrazów z wielu projektorów oraz szeroki zakres przemieszczania obiektywu w pionie i w poziomie. Dodatkową zaletę stanowi niski koszt eksploatacji. Model VPL-FHZ700L jest dodatkowo przystosowany do integracji z większymi systemami: zawiera rozbudowany zestaw łączy i może współpracować z siedmioma oferowanymi oddzielnie obiektywami.

Laserowy projektor 4K do wyświetlania z ultrabliskiej odległości: projektor Sony VPL-GTZ1 to pierwszy na świecie model 4K przeznaczony do projekcji z bardzo małej odległości, w którym zastosowano laserowe źródło światła. Najnowocześniejsza technologia zapewnia niezwykłe doświadczenia i znakomitą jakość obrazu. Model ten idealnie sprawdzi się wszędzie, gdzie duże znaczenie mają przykuwające wzrok obrazy: w salach konferencyjnych, galeriach, muzeach, w symulacjach wykorzystywanych przy projektowaniu produktów, a także w sterowaniu i kontroli. Stylowa obudowa urządzenia dyskretnie wtapia się w niemal każde otoczenie, a cichy wentylator nie rozprasza uwagi słuchaczy. Uniwersalna konstrukcja pozwala na ustawienie projektora na podłodze, zawieszenie go pod sufitem, jak również umieszczenie za ekranem.

Monitory profesjonalne LED BRAVIA 4K: pozycję lidera w innowacyjnej technologii 4K firma Sony potwierdzi także, prezentując nową linię monitorów profesjonalnych. Na targach pokazane zostaną profesjonalne monitory BRAVIA 4K LED o przekątnych 55″, 65″ i 85″ — wszystkie zgodne z HTML5 i wyposażone w zaawansowane funkcje sterowania. Modele te doskonale sprawdzają się w dużych przedsiębiorstwach, salach konferencyjnych i sklepach. Gwarantują obraz najwyższej jakości — zgodnie z polityką firmy, której celem jest zaoferowanie każdemu klientowi nowych możliwości.

BRAVIA U-Touch: rozwiązania BRAVIA U-Touch są oparte na połączeniu profesjonalnego monitora Sony z technologią ekranu dotykowego. Produkty z tej grupy stają się interaktywnymi centrami obsługi, podobnymi w działaniu do najnowszych smartfonów i tabletów powszechnego użytku. Taka koncepcja zwiększa wygodę obsługi i zachęca do wchodzenia w bezpośrednie interakcje z przekazywanymi treściami. Dzięki rozwiązaniom BRAVIA U-Touch zarówno sprzedawcy, jak i uniwersytety, muzea, przedsiębiorstwa, biblioteki, instytucje finansowe i inne podmioty mogą nawiązywać bardziej osobiste kontakty z klientami i odbiorcami.

Beyond 4K: zgodnie z motywem „Beyond Definition” Sony prezentuje swoje unikatowe technologie do tworzenia obrazów najwyższej jakości. Najwyższej klasy kamera filmowa F65 firmy Sony, wyposażona w przetwornik obrazu CMOS 8K i niepowtarzalną technologię SRDM (Super Resolution Demosaicing Technology), pozwala na tworzenie niezwykłego, intensywnego obrazu filmowego o ogromnej rozdzielczości i dowolnych proporcjach na potrzeby sal kinowych i koncertowych czy parków rozrywki.

Produkcja na żywo: firma Sony zaprezentuje innowacje w dziedzinie zautomatyzowanej produkcji, umożliwiające prostą i intuicyjną obsługę. System Anycast Touch AWS-750 nie wymaga skomplikowanych ustawień i złożonej obsługi — to kompletny, zintegrowany mikser obrazu i dźwięku. Po podłączeniu do zdalnych kamer z linii SRG/BRC umożliwia on automatyczne śledzenie prezentera telewizyjnego albo dowolnego ruchomego obiektu. System można uzupełnić wydajnymi kamerami XDCAM. Pozwoli to na odtwarzanie wcześniej nagranych materiałów, a także obsługę sygnałów na żywo. Przy takiej konfiguracji ten prosty, w pełni zintegrowany system zapewnia sygnał do transmisji na żywo zarówno za pośrednictwem tradycyjnej telewizji, jak i strumieni sieciowych.

Pełen wachlarz produktów AV: firma Sony przedstawi także na targach ISE wybór produktów z szerokiego wachlarza swoich zintegrowanych urządzeń audiowizualnych, między innymi system wideokonferencyjny PCS-XC1. To najnowsze rozwiązanie firmy Sony do prowadzenia wideokonferencji umożliwia użytkownikom komunikację bez tradycyjnych ograniczeń. Przenośny system HD gwarantuje doskonałą jakość obrazu i dźwięku. Jest wyposażony w technologię łączności bezprzewodowej, przetwornik obrazu Exmor CMOS i technologię View-DR. Pozwala na uzyskanie rozdzielczości do 1080p przy transmisji obrazu w tempie 60 klatek na sekundę. Dzięki kompaktowym rozmiarom model PCS-XC1 idealnie nadaje się do sal konferencyjnych, pokojów narad i przestrzeni biurowych różnych rozmiarów. Ułatwia organizację spotkań niemal w dowolnym miejscu.

— Od ponad 60 lat produkty firmy Sony, będące owocem naszego zamiłowania do technologii, wyznaczają kierunki na rynku — mówi Damien Weissenburger, kierujący działem prezentacji i komunikacji w Sony Europe. — Nasze rozwiązania pomagają użytkownikom tworzyć treści w bardziej efektowny i efektywny sposób. Z przyjemnością zaprezentujemy na targach ISE najnowsze produkty, dzięki którym nasi klienci będą mogli przyciągnąć i wzbudzić zainteresowanie widzów.

Wszystkich zainteresowanych innowacjami firmy Sony w sektorze audiowizualnym i poznaniem z bliska opisywanych tu produkty zapraszamy do „strefy wrażeń” Sony: stanowisko 1-H120.

Źródło: SONY

Brak komentarzy

Jeszcze nikt tego nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.