Menu

Najświeższe wpisy

Projektory

Warto odwiedzić

Na skróty

3M MP225a 3M MPro-150 3M Roku Streaming Projector Aaxa P1 AAXA P2 Jr. Aaxa P3 Aaxa P4X Ansilumen Brookstone HDMI pocket projector dlp link 3d ready General Imaging PJ205 Microvision ShowWX najlepsze pico projektory najlepsze projektory pico nowe projektory nowe projektory Panasonic nowy projektor okulary 3D OPTOMA Optoma PK201 Optoma PK301 Optoma PK320 projektor 3D projektor 3d-Ready projektor bliskiego pola projektor full HD projektor interaktywny projektor LED projektor WXGA projektor XGA projektory 3D projektory 3D-Ready projektory bliskiego pola projektory interaktywne projektory NEC projektory Panasonic Projektory PICO projektory Sanyo projektory Viewsonic projektor z HDMI ranking projektorów pico Samsung SP-H03 SVP PPP-03 Viewsonic 3D XGA

Linki

W ostatni dzień maja otrzymałem do rąk nowy numer “Projektorów i Ekranów”. Chwilę potrwało, zanim mogłem zapoznać się z jego treścią na tyle dokładnie, żeby móc ocenić merytoryczną wartość i jakość tekstów. W końcu się udało i oto, co mam do napisania na temat pierwszego po prawie dwuletniej przerwie magazynu “Projektory i Ekrany”:

Magazyn wyszedł trzy tygodnie po projektorowym dodatku Infomarketu. Oba wydawnictwa mają popularyzować wiedzę na temat projektorów i wspomagać ich sprzedaż. Muszę jednak przyznać, że widać różnicę między periodykiem przygotowanym przez redaktorów polegających tylko na swojej wiedzy i materiałach reklamowych od producentów, a pismem zredagowanym przez specjalistów. Nazwiska takie, jak Piotr Wierzbicki i Adam Aleksandrowicz dają pewność, że informacje będą nie tylko rzetelne i kompletne, ale i pomocne potencjalnemu kupującemu. W “PiE” widać też różne strategie producentów i cele, które miało wg nich spełnić wydawnictwo.

I tak np. Epson - naszym zdaniem skupił się na marketingowym zachwalaniu funkcji i technologii projektorów, które póki co są niedostępne u innych producentów: paneli 3LCD C2Fine i złącza HTBaseT do tego stopnia, że na 1/3 strony 9 mamy informację i opis HTBaseT powtórzony aż trzy razy, że nie wspomnę o haśle, że “Wyświetlenie dużej rozdzielczości obrazu na ogromnym ekranie - np. wielkości 10 ekranów kinowych - jest praktycznie niemożliwe… chyba, że sięgniemy po projektory Epson…” też powtórzonym dwukrotnie w jednym artykule. Gdyby osoba zajmująca się projektorami w Epsonie wiedziała, jak wygląda oferta konkurencji, to pewnie takiego nachalnego marketingu byśmy nie musieli znosić. Nec, Christie, Barco i jeszcze parę firm tego typu “wyzwania” praktycznie niemożliwe dla Epsona pokonało kilka lat temu i skupiło się na nowych. W artykule “Interakcja na każdej powierzchni” na stronie 19 czytamy np. “Sugerowana cena detaliczna takiego kompletu to ok. 8800 zł - znacznie mniej, niż tablica + projektor + uchwyt instalacyjny”. I tu mamy kolejną ciekawostkę: otóż zestaw  tablica interaktywna + projektor + uchwyt instalacyjny można kupić już poniżej 7000 zł (dzisiaj sprawdzone). Pytanie więc nasuwa się samo, czy nie lepiej było podać jedynie cenę i nie pisać czegoś, o czym nie ma się pojęcia?

Nec przedstawia w kilku artykułach swoją ofertę projektorów ogólnie oraz szczegółowo opisuje kilka nowszych modeli, jak np. P501X, PE401H, UM330Xi, L51W. Trzeba przyznać, że artykuły są zrównoważone i bez żadnego lania wody. Opisują możliwości i parametry poszczególnych modeli bez zbędnych chwytów reklamowych i samouwielbienia.

W artykule Optomy pod znamiennym tytułem “Projekcja - w którą stronę zmierza rynek” przedstawiona jest obecna sytuacja na rynku projektorów w Polsce oraz oferta modeli Optoma wraz z ich zaletami zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego projektor. Artykuł realnie odnosi się do rzeczywistości i jest swoistym zaproszeniem do bliższego zapoznania się z ofertą Optomy.

Panasonic w “Projektorach i Ekranach” postawił na rzeczowe przedstawienie parametrów oferowanych przez siebie modeli. Same parametry podane jak na tacy wiele mówią o sprzęcie i nie odstręczają od zakupu, jak morze nadmuchanego i pieniącego marketingu. Suche fakty mówią same za siebie. Jeśli posiada się wiedzę, że Panasonic przejął wraz z marką projektorów Sanyo całą jej technologię i posiadaną wiedzę z dziedziny projektorów, oprócz podania parametrów urządzeń nie trzeba nic więcej…

W “PiE” nie może zabraknąć oczywiście informacji o ekranach, od których jakości i doboru zależy zadowolenie z efektu końcowego pracy każdego projektora. W bieżącym numerze ekranami zajął się specjalista z Viz-Art Automation - Adam Aleksandrowicz. Mamy więc tu artykuł, na co zwrócić uwagę przy doborze ekranu oraz szczegółowe opisy oferowanych przez Viz-Art ekranów i wind do projektorów wraz z efektownymi fotografiami realizacji.

Z ciekawostek, warto zwrócić uwagę na nowości oferowane przez firmę DELTA z Białegostoku: ekrany elektryczne typu roll up (rozwijane od dołu) Cobra oraz różnego rodzaju powierzchnie do projekcji sferycznych ImmersaVu.

Tradycyjnie w “Projektorach i Ekranach” nie mogło zabraknąć zestawienia oferowanych aktualnie na rynku polskim projektorów. Mamy więc podane podstawowe dane z cenami ponad 250 modeli ASK-Proxima,Viviteka, Benq, Canona, Casio, Epsona, JVC, 3M, Hitachi, Nec, Optomy, SHARP i Panasonic.

Na koniec mam tylko drobną uwagę do korekty magazynu: w większości artykułów zakradł się chochlik drukarski - do różnych odmian wyrazu lampy przykleiło się w środku “a” i wyszło np. “lampay”.

Zapraszamy do zakupu aktualnego numeru magazynu “Projektory i Ekrany” i życzymy miłej lektury.

Komentarze: 3

  1. [...] - miał się ukazać początkowo jeśli dobrze na przełomie listopada i grudnia, ale już jest. Poprzedni numer tego wydawnictwa ukazał się latem i też krótko pozwoliłem sobie go wtedy skomentować. [...]

    Pingback od Nowy numer Projektorów i Ekranów, czyli jak kupić dobry projektor 3LCD Epsona | Ansilumen — 10/02/2014 @ 23:28

  2. [...] - każdy w stylu każdego z producentów, podobnie jak w opisywanym już przeze mnie wcześniej numerze . Niektóre stonowane i rzeczowe, niektóre nachalne i ociekające marketingiem wyjątkowości. Są [...]

    Pingback od Projektory i Ekrany - nowy numer lato 2014 | Ansilumen — 03/09/2014 @ 22:27

  3. 3insomnia…

    Trackback od 1politics — 13/01/2022 @ 02:48

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.